2024 V 14 Budowa pomnika św. Atanazego Brzeskiego w Jabłecznej
W celu upamiętnienia zasłużonego Orędownika i Patrona naszej diecezji została podjęta inicjatywa budowy pomnika św. Atanazego Brzeskiego w Jabłecznej.
2024 V 13 Święto parafialne w Biłgoraju
11 maja br. w Sobotę Paschy miały miejsce liturgiczne uroczystości ku czci św. Jerzego Zwycięzcy, patrona parafii prawosławnej w Biłgoraju. Świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył arcybiskup lubelski i chełmski Abel.
2024 V 10 Koncert paschalny z okazji 100-lecia autokefalii PAKP
23 maja (czwartek) br. w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się muzyczne dziękczynienie za jubileusze 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz 35-lecia restytuowania Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
2024 V 08 Jubileusz 100-lecia autokefalii PAKP w Diecezji Lubelsko-Chełmskiej
Uroczystości poświęcone jubileuszowi samodzielności kościoła prawosławnego w Polsce oraz 35-leciu restytuowania Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
2024 V 02 Sakrament Namaszczenia Olejem Świętym w Białej Podlaskiej
01.05.2024 roku w Parafii Św. św. równych Apostołom Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej, odprawiono Sakrament Namaszczenia Olejem Świętym.
2024 IV 30 Dzieje Prawosławia na Chełmszczyźnie i południowym Podlasiu
Referat autorstwa ks. prot. Jana Grajko, proboszcza parafii prawosławnej w Kodniu. Duchowny dokonuje periodyzacji i analizuje historię Prawosławia na terenach współczesnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.
2024 IV 28 Sakrament Jeleoswjaszczenija w Tarnogrodzie
Tradycyjnie już, w niedzielny wieczór, kiedy w kalendarzu prawosławnym obchodzone jest święto Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, wierni dekanatu zamojskiego zgromadzili się w cerkwi p.w. Trójcy w Tarnogrodzie, aby uczestniczyć w Sakramencie Namaszczenia Chorych (Jeleoswjaszczenija).
2024 IV 18 Rekolekcje duchowieństwa dekanatu bialskopodlaskiego
18 kwietnia w parafii p.w. Św. św. apostołów Piotra i Pawła w Zahorowie odbyły się rekolekcje duchowieństwa dekanatu bialskopodlaskiego.
2024 IV 18 Wielkopostne rekolekcje duchowieństwa Dekanatu zamojskiego
W dniach 17/18 kwietnia 2024 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego, w Monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach odbyły się wielkopostne rekolekcje duchowieństwa dekanatu zamojskiego.
2024 IV 17 Biłgoraj – rekolekcje dla uczniów z Ukrainy
W dniu 17.04.2024 r. w Parafii Prawosławnej p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju odbyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Ukrainy, uczącej się w Zespole Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim, Zespole Szkół Zawodowych i ogólnokształcących w Biłgoraju oraz uczniów z punktu katechetycznego przy parafii prawosławnej p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju.
1  2  3  4  5    >  >>  >|