2023 V 29 10 Lecie Parafii Prawosławnej W Sandomierzu.
28.05.2023 r. Parafia Prawosławna pw. św. św. Równych Apostołom Braci Cyryla i Metodego nauczycieli Słowian, obchodziła swój mały jubileusz związany z 10 rocznicą erygowania parafii w Sandomierzu.
2023 V 23 30 lat ekumenicznej współpracy Lublin – Balingen
W Balingen odbyły się uroczystości jubileuszowe ekumenicznej współpracy Lublin - Balingen
2023 V 13 Wizyta przedstawicieli Sejmu i Administracji rządowej w Lublinie
W piątkowe popołudnie przebywający na Lubelszczyźnie przedstawiciele Sejmu RP spotkali się z Ordynariuszem Diecezji Arcybiskupem Ablem
2023 V 07 Poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę kaplicy cmentarnej w Okczynie
W niedzielne popołudnie 7 maja br. na prawosławnym cmentarzu we wsi Okczyn (parafia Kodeń) arcybiskup Abel dokonał uroczystego poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę nowej świątyni prawosławnej.
2023 V 02 Poświęcenie cerkwi w Hrubieszowie
2 maja br. w Parafii Prawosławnej pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Hrubieszowie uroczyście świętowano pamięć św. Męczenników i Wyznawców Ziemi Hrubieszowskiej
2023 IV 29 Święto parafialne w Biłgoraju
Św. Liturgii w Biłgoraju przewodniczył arcybiskup lubelski i chełmski Abel.
2023 IV 09 Sakrament Namaszczenia Chorych w Tarnogrodzie
Tradycyjnie już, w niedzielny wieczór, kiedy w kalendarzu prawosławnym obchodzone jest święto Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, wierni dekanatu zamojskiego zgromadzili się w cerkwi p.w. Trójcy w Tarnogrodzie, aby uczestniczyć w Sakramencie Namaszczenia Chorych (Jeleoswjaszczenija).
2023 IV 09 Sobota Łazarza w Mińsku Mazowieckim
Po raz pierwszy, po ponad stu latach nieobecności prawosławia w Mińsku Mazowieckim sprawowana była Boska Liturgia
2023 IV 08 Mnisze postrzyżyny w Turkowickim Monasterze
W piątkowy wieczór 7 kwietnia br w wigilię soboty o Wskrzeszeniu Łazarza w Żeńskim Monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach podczas sprawowanego Powieczerza miały miejsce mnisze postrzyżyny wg reguły małej schimy.
2023 III 30 Wielkopostne rekolekcje duchowieństwa Dekanatu zamojskiego
W dniach 29/30 kwietnia 2023 r. z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego, w Monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach odbyły się wielkopostne rekolekcje duchowieństwa dekanatu zamojskiego.
1  2  3  4  5    >  >>  >|